Zobrazena rubrika Vynášení Smrtky

Vyšlo dne 8.4.2018

Smrtka 2018

Letos jsme v Uněticích vynášeli Moranu poněkud se zpožděním a v komorní sestavě...

Vyšlo dne 18.3.2012

Smrtka 2012

Jako obvykle touto dobou jsme ho nesli na holi k potoku...
Ten vypadal...

Vyšlo dne 28.3.2010

Vynášení smrtky

Pokračování každoročního smrtícího evergreenu. Letos opět bez komentáře...

Vyšlo dne 22.3.2009

Smrtka 2009

Letos se nám vynášení smrtky zvrhlo v menší polární výpravu; teploty jen těsně nad nulou nebyly příliš příznivě nakloněny tradičnímu posmrtnému pikniku. I přesto ovšem byla účast hojná, jídlo chutné, čaj horký a rákosí hořlavé, takže jsme se nemuseli uchylovat ke kamenování. Byť měla letos, potvora, poněkud dlouhé vedení a nechutné zimy se držely ještě víc než týden po vynesení...

Vyšlo dne 30.3.2008

Kterak Smrt usmrtiti...

Den před aprílem jsme opět v Úněticích vynášeli smrtku; tentokrát, s ohledem na předchozí mírnou zimu, raději bez kamenování.

Letos nechám fotky bez komentářů: nějak mám problémy vyplodit něco smysluplného, co bych v předchozích letech nenapsala...

Vyšlo dne 1.4.2007

Smrtící piknik

Zatímco loni bylo vynášení smrtky mokré, bahnité, lezavé a nezapalitelné, letos jsme proměnili tento - dnes již - tradiční počin v dubnový piknik. Účast hojná, počasí výtečné, teplo, hromady jídla... Co víc si přát? Snad jen abych si příště opravdu před odjezdem dobila akumulátory v blesku...

Vyšlo dne 26.3.2006

Zmoklá smrt

Už poněkolikáté jsme, bez ohledu na církevní tradice, vynášeli smrtku v nám vyhovujícím termínu, při ubývajícím měsíci na konci března. Bohužel to tentokrát nejdřív vypadalo, že místo upalování Mařeny budeme rozpouštět sněhuláky (navrhovala jsem heslo mrtvej sněhulák - dobrej sněhulák); pak se sice oteplilo, nicméně rozpuštění sněhuláci byli pořád s námi, pletli se pod nohy, prosakovali hlínou a padali na hlavu.

Smrt se nám ve finále upálit nepodařilo, neboť odmítla spolupracovat a nechytla. Takže jsme jí za trest rozšlapali vejce, utopili ve sněhulácích a nakonec ukamenovali.

Vyšlo dne 20.3.2005

Vynášení smrtky

V neděli 20. března jsme se opět vrátili do Unětic vynést smrtku. Počasí bylo slunečné, země studená, čaj horký (díky, Marku), světlo nechutně žluté a stíny neuvěřitelně ostré (díky Photoshope ;-).

Komentáře si tentokrát úplně odpustím...

Vyšlo dne 4.4.2004

Studnice & Smrt (Želeč a okolí, 2. až 4.4.2004)

První dubnový víkend uspořádal Marek Strnad u sebe na chatce kombinaci výstupu na Černou studnici s vynášením smrtky. Ne že by zrovna byla smrtná neděle, jen nám to přišlo jako dobrý nápad.

Vyšlo dne 1.4.2001

Vynášení Smrtky (1.4.2001, Unětice)

Opět vynášení Smrtky, kde jinde, než v Uněticích.

Vyšlo dne 9.4.2000

Vynášení smrtky (Unětice, 9.4.2000)